CHS GLITTER SIRIUS *CZ
Jmenuji se Klára Svobodová a mám malou chovatelskou stanice nádherného a okouzlujícího plemene habešských koček. V naší CHS žije chovná plavá habešská kočička Zooey Blue Istari a chovný divoce zbarvený habešský kocourek Jimmy Berenetto. Nejnovějším přírustkem naší kočičí rodiny je krásná modře zbarvená Isolda Soniso Bohemia.
Nače kočky žijí s námi v bytě. Jsou úžasně mazlivé, čistotné, plně socializované a zvyklé na děti a psa.
Pokud máte o kočičky tohoto plemene zájem, nebo vás cokoliv zajímá, neváhejte nás kontaktovat.
zk.jpg

CHOVATELSKÁ STANICE UŠLECHTILÝCH HABEŠSKÝCH KOČEK

KONTAKTY:
e-mail: klaara.dvorak@seznam.cz

tel.: 737434610
      

 
S medailí

S medailí

zoo14.jpg
Maminka "Elynka"
Maminka "Elynka"

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (82 | 73%)

VÝSTAVY (a vše kolem nich)

Uvažujete-li o vystavování své kočičky na některé národní (NVK) či mezinárodní výstavě koček (MVK), je nutné být členem nějaké ze základních organizací (ZO) SCHK – Svazu chovatelů koček FIFe nebo organizací non-FIFe.
Pokud jste již členem některé ze ZO, je třeba se na výstavu přihlásit. K tomu Vám poslouží propozice výstav a přihláška. Přihláška je volně ke stažení na internetu ČSCH nebo ji získáte u své ZO. Přihláška musí být potvrzena ZO včetně razítka.

Pro začátek uvedeme v pořadí první tři třídy, se kterými se setkáte, jdete-li vystavovat kočičku od koťátka.
KOŤATA 3 - 6 MĚSÍCŮ
Do této třídy náleží mláďata, která jsou zapsána v některé z plemenných knih příslušné členské organizace a která dosáhla během výstavy věku minimálně 3 měsíců a nedosáhla ještě stáří 6 měsíců. Kotě obdrží posudek a ocenění V1 / EX1.
KOŤATA 6 - 10 MĚSÍCŮ
Pro tuto třídu platí stejná pravidla jako pro mláďata 3 - 6 měsíců, ale náleží sem koťata, starší 6 měsíců, ale která ještě nedosáhla 10 měsíců
TŘÍDA OTEVŘENÁ
Do této třídy náleží kočky, které jsou zapsány v některé z plemenných knih příslušné členské organizace FIFé. Tato zvířata musí během výstavy dosáhnout věku minimálně 10 měsíců. Dělí se podle plemene, barvy a pohlaví ve všech kategoriích. Uděluje se certifikát CAC.
Pokud chcete se svojí kočičkou odchovávat koťátka, certifikát CAC potřebujete. 1 CAC znamená pro kočičku chovnost na 1 rok. To znamená, že po dobu 1 roku koťátka od vaší kočičky dostanou od "Plemenné knihy" PP/průkaz původu. 3 certifikáty CAC znamenají doživotní chovnost, to je do věku 7 let kočičky.

Co s sebou na výstavu?

- Očkovací průkaz (základní očkování – rhinotrachetitida, panleukopenie + vzteklina)
bílé kočky musí mít i atest, že nejsou hluché
- PP – průkaz původu kočky (postačí kopie, není vždy vyžadován)
- Misky, krmení a vodu (doporučuji suché krmivo) Nám se velice osvědčily kovové misky s "obroučkou", co se dají přišroubovat na klec. Prodávají se na netu, ale k dostání jsou snad na každé výstavě.
- Kočičí WC (raději malých rozměrů) + stelivo (nejlepší je silikagelové, nebo to, na které je kočička zvyklá)
- Záclonky do klece, podložku na spodek klece, přehoz přes vršek klece a může být i menší pelíšek, co se vejde do klece. Velikost klecí se zpravidla uvádí 60x60x60, ale všude jsou jiné. Záclonky i podložku je lepší mít větší a raději je na místě založit. Některé klece mají na přední straně (od diváků) sklo, některé jen mřížku nebo pletivo. Pokud nechcete, aby vám na vaši kočičku někdo "prskal", vezměte si s sebou kus igelitu nebo fólie a přetáhněte přes přední mřížku.
- Desinfekce na vyčištění klece (klece bývají čisté, je ale lépe si je vydesinfikovat sám), papírové utěrky nebo kapesníčky. Hodí se i hadřík na případnou vylitou vodu (třeba i od sousedů)
- Dále co sami potřebujete: hřeben, kartáč. nějakou malou hračku do klece nebo mávátko, ať kočičce, i sobě, ukrátíte dlouhou chvíli...
usti1.JPG
usti2.JPG

Na Vaše přání a podle Vašich představ Vám ušijeme záclonky do výstavních klecí. Barva, materiál i velikost podle přání a domluvy.

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Kontakty:
E-mail: klaara.dvorak@seznam.cz , Skype: klaara.dvorak
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one